Wrapphone, czyli poręczny smartfon korzystający z zalet smartwatcha

wrap phone
Mój smartfon będzie miał kształt otwartej z obydwu stron elastycznej tuby, którą praworęczni będą wkładać na lewą rękę jak olbrzymi zegarek. Po nałożeniu specjalny mechanizm ściśnie tubę jak zarękawek dopasowując do ręki. Uważam, że naręczny zegarek to jedno z najbardziej ergonomicznych urządzeń jakie wynalazł człowiek. Mój pomysł, który nazwałem wrapphone w poszerzony sposób wykorzystuje tę ideę. Ekran jest zainstalowany na zewnętrznej powierzchni tuby i mamy do niego dostęp zarówno po wewnętrznej:
Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone
jak zewnętrznej strony ręki:

Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone
wrapphone korzysta się by przeszukiwać Internet lub obsługiwać aplikacje mobilne operując palcami prawej dłoni po jednej ze stron smartfona na lewej ręcę. To dużo więcej powierzchni aktywnej niż ma smartwatch czy zegarek, a nawet zwykły jednostronny smartfon.


Gdy chcemy skorzystać z telefonu wtedy na wewnętrznej stronie ręki mamy ekran z tradycyjną klawiaturą telefonu lub wyborem abonenta z menu, ale widać też sprzętową słuchawkę i mikrofon:

Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone
Aby porozmawiać przykładamy do ucha wewnętrzną stronę lewej ręki, po której stronie wrapphone ma słuchawkę i mikrofon, czyli dość podobnie jakbyśmy w lewej ręce mieli tradycyjny smartfon:

Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone
Oczywiście tym aparatem można też robić zdjęcia i selfie:

Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone
Dla ułatwienia tego ostatniego aparat ma wyjmowaną kamerkę na teleskopie tak, że można nim robić naprawdę zgrabne selfie:

Mój idealny smartfon, czyli Andiego, wrapphone

Już co najmniej kilka technologii pozwala na utworzenie elastycznej tuby np.: https://technogadzet.pl/reflex-pierwszy-elastyczny-smartfon/
Jest też chiński wynalazek, który umożliwi szycie ekranu z elastycznych włókien, a więc materiału nadającego się do ubrań: https://wyborcza.pl/7,75400,26868520,chinczycy-zrobili-ekrany-z-tkaniny-mozesz-je-wyprac-wyprasowac.html

Olbrzymią zaletą proponowanego rozwiązania wrapphone jest to, że smartfon jest cały czas przymocowany do ręki, więc nie można go zgubić. Nie ma też problemu szukania go w torebce czy wciskania do zbyt małej kieszeni. Długie rękawy koszuli czy swetra mogą estetycznie przykrywać smartfona i w celu użycia go wystarczy odgarnąć lewy rękaw prawą dłonią. Być może przyda się jakiś rodzaj spinacza związanego z wrapphone do przytrzymywania podwiniętego rękawa koszuli, swetra czy marynarki w czasie dłuższej pracy z wrapphonem.
Równie wygodne jest korzystanie z funkcji telefonicznej wrapphone.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. 13 sierpnia 2021

    […] Zupełnie niedawno wymyśliłem urządzenie telekomunikacyjno-informatyczne o nazwie „wrap phone” przedstawione we wpisie https://doktorb.it/wrapphone-czyli-moj-idealny-smartfon/. […]

  2. 21 sierpnia 2021

    […] polega na wizualizacji urządzenia teleinformatycznego o specyfikacji przedstawionej w artykule https://doktorb.it/wrapphone-czyli-moj-idealny-smartfon . Projekt może być zrealizowany za pomocą dowolnych narzędzi i w dowolnej technice lub formie […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *