Moja pierwsza składana komórka

Pierwszy

Moim pierwszym smartfonem czyli komórką z Androidem był szwajcarski KRONOZ Zegarek to najporęczniejszy gadżet zwłaszcza unowocześniony do XXI wieku – Blog.Naukowa.IT, który był jednocześnie ze względu na swoje wymiary i nadgarstkowym zapięciem smartwatchem. Jednak to urządzenie było autonomiczne z miejscem na kartę SIM, więc nie musiałem kupować innego smartfona. Niestety, jego małe rozmiary bardzo utrudniały korzystanie z wielu aplikacji, a z niektórych wręcz uniemożliwiały. Syn się nade mną zlitował i podarował smartfona Microsoftu, na którego nie było już niestety aplikacji. Dopiero gdy żona kupiła smartfoan XIAOMI też się skusiłem na tego samego producenta tyle, że już 5G, ale niewykorzystane.

Smartwatch

Dokupiłem do tego smartwatcha z Androidem i Gpay(teraz Wallet), co umożliwiło płacenie w sklepach ruchem nadgarstka. Kiedy tylko usłyszałem o rozkładanych smartfonach zapragnąłem takiego mieć, bałem się  tylko słabej kondycji fizycznej pierwszych serii. Samsung nie dołącza do telefonu ładowarki, więc czekam aż mi wgrają na konto obiecaną kartę podarunkową, która starczy na pakiet Samsunga z zasilaczem 25W, ochronne etui oraz rysik ułatwiający pracę z małymi elementami. Tymczasem używam 20W zasilacza XIAOMI, który pęknięty na pleckach nie nadawał się do skorzystania z programu oddawania starego urządzenia przy zakupie FOLD 4 w przedsprzedaży.

Problemy

W nowym smartfonie nie od razu wiedziałem kilka ważnych rzeczy:

  1. Jak umieścić na głównym ekranie telefony do najbliższych?
  2. Jak tematycznie pogrupować aplikacje mobilne, żeby łatwo było odszukać? Bowiem GALAXY nie miał zakładek jak XIAOMI, ale za to można było tworzyć foldery.
  3. Gdzie się podziały mobilne gry, bo inaczej niż zwykłe aplikacje nie pojawiały się po instalacji na ekranie głównym.

Trochę pokombinowałem, a trochę popytałem i udało się.

Teraz tak wygląda mój ekran główny:

 

 

Na razie używam 20W zasilacza od dwuletniego XIAOMI, ale jak tylko dostanę obiecaną kartę podarunkową to kupię Samsungowy zestaw 25W+etui+rysik.

Ten duży ekran to robi wrażenie, ale jak widać szybko pożera baterię.

Na razie mam 75 aplikacji mobilnych, które na pierwszej stronie są w katalogach, a tutaj alfabetycznie:

 

Za to złożony jest zgrabniejszy w kieszeni niż np. XIAOMI bo o centymetr krótszy i węższy, za to grubszy o jakieś 50%.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Ten wpis o tytule "Moja pierwsza składana komórka" z kategorii "Recenzja" dotyczący: , , , , , , , czeka na Twój komentarz. Na pewno masz na ten temat coś ciekawego do powiedzenia. Co sądzisz o tym, co napisałem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *